Договір купівлі-продажу частки у праві спільної власності на квартиру

Всі договори

Кому підійде договір:

  • Підійде тим, хто збирається продати або купити частку в спільній власності на квартиру.
  • Договір потрібно посвідчити у нотаріуса.
  • Для купівлі-продажу квартири (а не частки) використовуйте договір купівлі-продажу квартири.
Автор: Андрей Кравченко, ведущий юрист компании SmartDoc, адвокат

Поняття і предмет договору
Договір купівлі-продажу частки у праві спільної власності на квартиру – це угода, за якою одна сторона передає у власність другій стороні частку у праві спільної власності на таку квартиру за певну грошову суму.
Предметом договору в цьому разі є частка у праві спільної власності на квартиру.
 
Сторони договору
Укласти договір можуть фізичні особи, фізичні особи – підприємці, юридичні особи.
Особи, які здійснюють продаж та купівлю частки, називаються відповідно – Продавець і Покупець.
Продавцем може виступати лише співвласник квартири, інша особа може це зробити лише за його нотаріально посвідченим дозволом (наприклад, довіреність, договір доручення, комісії).
 
Істотні умови договору (які обов’язково мають бути прописані)
Закон вимагає обов'язково чітко визначити в договорі майно, що продається. Тобто договір купівлі-продажу повинен містити розмір частки (наприклад: 1/3), ідентифікуючу інформацію про квартиру: адресу знаходження, кількість поверхів, кімнат, площу тощо.
Також бажаним є визначення ціни, за якою продається частка. 
 
У разі коли договір купівлі-продажу укладається між суб'єктами господарювання (фізичними особами – підприємцями та/або юридичними особами), умови про предмет, ціну та строк договору обов'язково повинні бути передбачені договором.  
 
Форма договору
Договір купівлі-продажу частки у праві спільної власності на квартиру оформлюється в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
 
Норми права
Відносини, що виникають за договором купівлі-продажу нерухомого майна, регулюються Цивільним кодексом України, а якщо сторонами договору є юридичні особи або фізичні особи – підприємці, також Господарським кодексом України.
 
Укладення договору
Перед тим як укладати договір, Продавець повинен запропонувати іншим співвласникам квартири викупити його частку за ту саму ціну і на тих самих умовах, й лише після відмови співвласників продавати частку іншій особі.
Договір вважається укладеним після його підписання, якщо в ньому прописані всі істотні умови (див. «Істотні умови договору»), і нотаріального посвідчення. Право власності нового власника необхідно зареєструвати в нотаріуса або в Державній реєстраційній службі.
 
Зміна договору і його розірвання
Зміна договору купівлі-продажу нерухомого майна або його розірвання здійснюється за згодою сторін шляхом укладення додаткової угоди до договору. Її має бути укладено у письмовій формі та посвідчено нотаріально.
Контакти Допомога