Договір доручення з підбору орендарів для нерухомого майна (ріелторські послуги)

Всі договори

Кому підійде договір:

  • Підійде тим, хто потребує послуги посередника з підбору орендарів для здачі їм в оренду нерухомого майна, а також тим, хто професійно надає посередницькі послуги в сфері оренди нерухомого майна.
  • Посередник сам укладає договір оренди нерухомого майна з третьою особою (орендарем).
Автор: Эдуард Волобоев, юрист компании SmartDoc

Поняття і предмет
Договір доручення (ріелторський договір із підбору орендарів) — це угода, в якій одна сторона бажає передати в оренду нерухоме майно, а друга сторона береться від її імені знайти бажаючого орендувати таке майно і укласти з ним договір оренди нерухомого майна.
Предметом договору є посередницька діяльність, спрямована на укладення з бажаючим орендувати нерухоме майно договору оренди.
 
Сторони
Укласти договір доручення можуть фізичні особи, фізичні особи — підприємці, юридичні особи.
Особа, яка бажає орендувати нерухоме майно, називається Довіритель.
Особа, що представляє інтереси Довірителя перед третіми особами, називається Повірений.
 
Істотні умови договору (які обов'язково потрібно включити)
Закон вимагає обов'язково чітко визначити, які саме дії має здійснити Повірений.
 
Форма договору
Договір доручення укладається у простій письмовій формі.
 
Норми права
Відносини, що виникають за договором доручення, регулюються Цивільним кодексом України, а якщо сторонами договору є юридичні особи або фізичні особи - підприємці — також Господарським кодексом України. 
 
Укладення договору
Договір вважається укладеним із моменту його підписання.
 
Зміна і розірвання договору
Зміна договору доручення або його розірвання здійснюється за згодою сторін шляхом укладення додаткової угоди. Додаткову угоду має бути укладено в тій самій формі, що й сам договір (див. «Форма договору»).
Також законом передбачено, що Довіритель або Повірений мають право відмовитися від договору доручення в будь-який час. Відмова від права на відмову від договору доручення є недійсною.
 
Якщо Повірений діє як підприємець, сторона, що відмовляється від договору, повинна повідомити іншу сторону про своє рішення не пізніше ніж за один місяць до припинення договору (якщо більш тривалий строк не передбачений договором доручення). 
Контакти Допомога