Договір позики з еквівалентом в іноземній валюті
Всі договориКому підійде договір:
-
Підійде тим, хто збирається дати або взяти в борг гроші.
-
За договором гроші в гривнях передаються і повертаються за курсом певної валюти (наприклад, долара США).
- Приклад: отримуєш позику, еквівалентну 100 доларам США за курсом на день отримання, а повертаєш - еквівалентну 100 доларам США, але вже на день повернення.
Автор: Эдуард Волобоев, юрист компании SmartDoc
Поняття і предмет
За договором позики з еквівалентом в іноземній валюті одна сторона передає у власність другій грошові кошти у національній валюті - гривні, а друга зобов'язується повернути таку ж суму грошей. При цьому передбачається еквівалент суми позики в іноземній валюті.
Сторони
Укласти таку угоду можуть як фізичні особи, так і фізичні особи - підприємці, юридичні особи.
Особа, яка передає гроші, називається Позикодавець, а та, що отримує – Позичальник.
Позикодавцем може виступити тільки власник коштів, а інші особи - лише з його офіційного дозволу (наприклад, довіреність, договір доручення, письмовий дозвіл).
Істотні умови договору (які обов'язково потрібно включити в договір)
Закон вимагає обов'язково визначити в договорі таку інформацію:
- суму та валюту грошей;
- строк позики;
- чи виплачуються відсотки за користування сумою позики (в якому розмірі і порядку).
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ в листі №10-1390/0/4-12 від 27.09.2012 р. підтвердив право фізичних осіб, фізичних осіб - підприємців, юридичних осіб, які не є фінансовими установами, надавати кошти під відсоток.
Форма договору
Договір позики може укладатись усно між фізичними особами та/або фізичними особами - підприємцями на суму не більше 170 грн і якщо він не пов'язаний з підприємницькою діяльністю, в іншому випадку договір має бути укладено у письмовій формі. Договір позики також укладається у письмовій формі незалежно від його суми, якщо Позикодавцем є юридична особа.
Норми права
Відносини, що виникають за договором позики, регулюються Цивільним кодексом України, а якщо договір укладено між юридичними особами та/або фізичними особами - підприємцями – також Господарським кодексом України.
Укладення договору
Договір вважається укладеним з моменту його підписання, якщо в договорі прописані всі істотні умови договору (див. “Істотні умови договору”). Договір набирає чинності з моменту його укладення.
Зміна та розірвання договору
Зміна договору або його розірвання відбувається за допомогою укладення додаткової угоди до договору. Вона має бути укладена в тій самій формі, що й сам договір позики (усна чи письмова — див. “Форма договору”).