Угода про розірвання договору

Всі договори

Кому підійде договір:

  • Підійде тим, хто збирається достроково припинити дію договору.
  • Угода передбачає дострокове розірвання договору за взаємною згодою сторін.
Автор: Эдуард Волобоев, юрист компании SmartDoc

Поняття
Угода про розірвання  договору - це домовленість сторін про дострокове розірвання договору, укладеного між ними.  
Основною метою такої угоди є припинення прав та обов'язків, які діяли на підставі певного договору.
 
Наприклад, угода про розірвання договору оренди приміщення, де орендар у зв'язку з фінансовими труднощами передбачає, що за місяць чи два не зможе сплачувати орендну плату, хоча до кінця строку оренди лишається 2 роки. У такому випадку орендар повідомляє про це орендодавця, який може підписати угоду з орендарем про розірвання договору оренди з визначенням дати розірвання. 
Тобто з настанням такої дати договір буде вважатись розірваним, зобов'язання сторін припиняються, але зобов'язання, які виникли до моменту розірвання договору, не припиняються. Ннаприклад, зобов'язання зі сплати неустойки (якщо воно виникло в період дії договору), повернення орендарем орендованого майна, сплати орендних платежів за період дії договору.
Сама угода може визначати не тільки день, з якого договір буде вважатись розірваним, але й порядок дій сторін щодо виконання такої угоди.
 
Сторони
Підписати угоду про розірвання договору можуть сторони договору.
 
Форма угоди
Угода про розірвання договору повинна бути складена в тій же формі, що й договір, який розривається.
 
Укладення угоди
Якщо законом передбачене обов'язкове нотаріальне посвідчення договору або сторони вирішили його нотаріально посвідчити, то й угоду про його розірвання також необхідно посвідчити нотаріально.
Якщо для набуття чинності договору передбачена його державна реєстрація, то й угода про розірвання такого договору повинна пройти державну реєстрацію.
Контакти Допомога