Договір надання бухгалтерських послуг

Всі договори

Кому підійде договір:

  • Підійде тим, хто збирається надавати бухгалтерські послуги або скористатися послугами бухгалтера.
  • За договором можуть надаватися послуги ведення бухгалтерського та/або податкового обліку, підготовки та/або здачі звітності та ін.
Автор: Эдуард Волобоев, юрист компании SmartDoc

Поняття і предмет
Договір надання бухгалтерських послуг - це угода, за якою одна сторона, використовуючи свої професійні знання, уміння та навички, надає іншій стороні послуги у сфері бухгалтерського обслуговування: ведення бухгалтерського та/або податкового обліку, кадровий облік, складання і подача звітності тощо.
Предмет договору - послуги, що надаються у сфері 
бухгалтерського обслуговування: складання та подання звітності, нарахування зарплати тощо.

Сторони
Укласти таку угоду можуть фізичні особи, фізичні особи - підприємці, юридичні особи. 
Особа, яка надає бухгалтерські послуги, називається Виконавець, а та, яка їх отримує - Замовник.
 
Істотні умови договору (які обов'язково потрібно включити)
  • ідентифікаційна інформація про послугу.
Якщо обидві сторони договору - фізичні особи - підприємці та/або юридичні особи, то в договорі також обов'язково має бути зазначено:
  • строк договору;
  • вартість послуг.
 
Форма договору
Договір укладається в письмовій формі. Усна форма припустима тільки для договору між фізичними особами, якщо сума угоди не перевищує 340 грн.
 
Норми права
Відносини, що виникають за договором надання послуг, регулюються Цивільним кодексом України. А якщо обидві сторони - юридичні особи та/або фізичні особи - підприємці - також Господарським кодексом України.
Відносини регулюються також Законом України «Про захист прав споживачів», якщо замовником є фізична особа, а Виконавцем - суб'єкт господарської діяльності (фізична особа - підприємець або юридична особа).

Укладення договору
Договір вважається укладеним (таким, що набрав чинності) з моменту його підписання, якщо в ньому прописані всі істотні умови (див. "Істотні умови договору").

Зміна і розірвання 
Зміна договору або його розірвання здійснюється за згодою сторін шляхом укладення додаткової угоди. Вона має бути укладена в тій же формі, що й сам договір.
Договір може бути розірваний, у тому числі шляхом односторонньої відмови. Порядок такої відмови вказується в договорі.
Контакти Допомога