Договір позики речей

Всі договори

Кому підійде договір:

  • Підійде тим, хто збирається дати або взяти в борг речі.
  • За договором потрібно повернути таку ж кількість речей і тієї ж якості.
  • Для передачі в користування конкретного майна використовуйте договір позички.
Автор: Эдуард Волобоев, юрист компании SmartDoc

Поняття і предмет
За договором позики одна сторона передає у власність другій речі, а друга сторона зобов'язується повернути таку ж кількість речей такого ж роду та якості.
У позику можна передати лише речі, які не є унікальними, оскільки повернути потрібно буде такі самі. В позику можна передати, наприклад, борошно, сіль, бензин.
 
Сторони
Укласти таку угоду можуть як фізичні особи, так і фізичні особи - підприємці, юридичні особи.
Особа, яка передає речі, називається Позикодавець, а та, що отримує – Позичальник.
Позикодавцем може виступити тільки власник майна, а інші особи можуть це зробити лише з його офіційного дозволу (наприклад, довіреність, договір доручення, письмовий дозвіл).
 
Істотні умови договору (які обов'язково потрібно включити)
Закон вимагає обов'язково визначити в договорі назву, кількість та якість речей.
Позика може бути строковою або безстроковою. Якщо позика є безстроковою, то Позичальник зобов'язаний повернути предмет позики на вимогу Позикодавця.
Якщо обидві сторони - фізичні особи - підприємці і/або юридичні особи, в договорі також обов’язково має бути зазначений строк позики.
 
Форма договору
Договір позики може укладатись усно між фізичними особами та/або фізичними особами - підприємцями на суму не більше 170 грн, в іншому випадку договір має бути укладено у письмовій формі. Договір позики також укладається у письмовій формі незалежно від його суми, якщо Позикодавцем є юридична особа.
 
Норми права
Відносини, що виникають за договором позики, регулюються Цивільним кодексом України, а якщо договір укладено між юридичними особами та/або фізичними особами - підприємцями – також Господарським кодексом України.
 
Укладення договору
Договір вважається укладеним з моменту його підписання, якщо в ньому прописані всі істотні умови (див. “Істотні умови договору”). Договір набирає чинності з моменту його укладення.
 
Зміна та розірвання договору
Зміна договору або його розірвання відбувається за допомогою укладення додаткової угоди до договору. Вона має бути укладена в тій самій формі, що й договір позики (усна чи письмова — див. “Форма договору”).
Контакти Допомога