Договір суперфіцію
Всі договориКому підійде договір:
-
Підійде тим, хто збирається надати право забудови своєї земельної ділянки іншій особі (особам), а також підійде тим, хто має намір придбати таке право.
-
Право користування чужою ділянкою (суперфіцій) підлягає державній реєстрації і може бути відчужено на користь третіх осіб.
Автор: Эдуард Волобоев, юрист компании SmartDoc
Поняття і предмет
Договір суперфіцію – це угода, в якій одна сторона на платній або безоплатній основі отримує право забудови земельної ділянки, що належить іншій стороні.
Предметом договору є право забудови земельної ділянки.
Сторони
Укласти угоду можуть фізичні особи, фізичні особи – підприємці, юридичні особи.
Власником іменується особа, яка надає право забудови своєї земельної ділянки іншій стороні, а Землекористувачем – особа, яка отримує право забудови на цій ділянці.
Істотні умови договору (які обов'язково потрібно включити)
У договорі необхідно вказати:
- інформацію, що ідентифікує земельну ділянку, щодо якої укладається договір суперфіцію – кадастровий номер ділянки, розмір, місце розташування, цільове призначення земельної ділянки;
- право забудови на земельній ділянці.
Форма договору
Цей договір укладається в письмовій формі, а право забудови земельної ділянки (суперфіцій) підлягає державній реєстрації.
Норми права
Відносини, що виникають за договором суперфіцію, регулюються Цивільним кодексом України, Земельним кодексом України.
Укладення договору
Договір підлягає державній реєстрації в порядку, установленому для державної реєстрації прав на нерухоме майно.
Зміна і розірвання
Зміна договору або його розірвання здійснюється за згодою сторін шляхом укладення додаткової угоди. Вона має бути укладена в тій самій формі, що й сам договір (див. "Форма договору").