Договір довічного утримання, за яким передається квартира

Всі договори

Кому підійде договір:

  • Підійде тим, хто збирається надавати довічний догляд (матеріальне забезпечення), за що згодом отримає у власність квартиру, а також тим, хто згоден за довічну підтримку передати квартиру.
  • Право власності на квартиру переходить в момент нотаріального посвідчення договору.
  • Договір підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню.
Автор: Эдуард Волобоев, юрист компании SmartDoc

Поняття та предмет
Договір довічного утримання – це угода, за якою одна сторона довічно доглядає та(або) забезпечує матеріально другу сторону, від якої у власність отримує квартиру.
Предметом договору є передача квартири у власність та зобов’язання з довічного догляду та(або) матеріального забезпечення особи.
 
Сторони
Укласти таку угоду можуть фізичні особи, фізичні особи - підприємці, юридичні особи. Відчужувачем іменується особа, яка є власником нерухомості. Відчужувачем може бути тільки фізична особа.
Набувачем іменується особа, яка отримує у власність нерухомість та доглядає Відчужувача. Набувачем може бути фізична особа, фізичні особа - підприємець, юридична особа.
 
Істотні умови договору (які обов'язково потрібно включити)
У договорі слід вказати, яка саме нерухомість передається Набувачу. Також треба оцінити матеріальне забезпечення, яке щомісячно надається Відчуджувачу.
 
Форма договору
Договір укладається в письмовій формі з обов’язковим нотаріальним посвідченням.
 
Норми права
Відносини за цим договором регулюються Цивільним кодексом України. 
 
Укладення договору
Договір вважається укладеним (таким, що набрав чинності) з моменту його нотаріального посвідчення. Право власності на нерухомість переходить від Відчуджувача до Набувача з моменту нотаріального посвідчення договору. Право власності Набувача на нерухомість підлягає державній реєстрації.
 
Припинення договору
Договір довічного утримання (догляду) може бути розірваний за рішенням суду:
  • на вимогу Відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, у разі невиконання або неналежного виконання Набувачем своїх обов'язків, незалежно від його вини;
  • на вимогу Набувача.
Договір довічного утримання припиняється зі смертю Відчужувача.
Контакти Допомога