Договір купівлі-продажу гаража

Всі договори

Кому підійде договір:

  • Підійде тим, хто збирається продати або купити гараж.
  • Договір потрібно посвідчити в нотаріуса.
  • Для купівлі-продажу некапітального (переносного) гаража використовуйте договір купівлі-продажу гаража (рухомого).
Автор: Андрей Кравченко, ведущий юрист компании SmartDoc, адвокат

Поняття і предмет
Договір купівлі-продажу нерухомого майна – це угода, за якою одна сторона передає або зобов'язується передати нерухоме майно у власність другій стороні за певну грошову суму.
Предметом договору купівлі-продажу у цьому випадку є гараж.
 
Сторони
Укласти договір купівлі-продажу гаража можуть як фізичні особи, так і фізичні особи - підприємці, юридичні особи.
Особи, які здійснюють продаж та купівлю гаража, називаються відповідно — Продавець і Покупець.
Продавцем може виступати лише власник гаража, інша особа може це зробити лише за його нотаріально посвідченим дозволом (наприклад, довіреність, договір доручення, комісії).
Слід пам'ятати, що купівля-продаж за своєю правовою природою є правочином щодо розпорядження майном. У випадку якщо гараж - це спільна власність кількох осіб, для його продажу необхідно отримати згоду всіх співвласників. Наприклад, один з подружжя повинен отримати згоду іншого (чоловіка або дружини) на відчуження (продаж) гаража, що належить їм обом.
 
Істотні умови договору (які обов'язково потрібно включити)
Закон вимагає обов'язково чітко визначити нерухоме майно в договорі. Тобто договір купівлі-продажу повинен містити ідентифікуючу інформацію про гараж: місцерозташування, площу тощо.
Також бажаним є визначення ціни, за якою продається гараж. В протилежному випадку її доведеться визначати, виходячи із звичайних цін, що склалися на аналогічну нерухомість на момент укладення договору.
 
У випадку коли договір купівлі-продажу нерухомого майна укладається між суб'єктами господарювання (фізичними особами - підприємцями та/або юридичними особами), в договорі обов'язково повинні бути вказані ціна та строк договору.
За домовленістю між сторонами гараж може передаватися Продавцем Покупцеві як під час укладення договору купівлі-продажу, так і в майбутньому із визначенням конкретного терміну або вказівкою календарної дати.
 
Форма договору
Договір купівлі-продажу нерухомого майна оформлюється у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
 
Норми права
Відносини, що виникають за договором купівлі-продажу нерухомого майна, регулюються Цивільним кодексом України, а якщо сторонами договору є юридичні особи або фізичні особи - підприємці – Господарським кодексом України.
 
Укладення договору*
Договір вважається укладеним після його підписання і ноатріального посвідчення, якщо в ньому прописані всі істотні умови (див. “Істотні умови договору”). Право власності нового власника необхідно зареєструвати у нотаріуса або в Державній реєстраційній службі.
 
Зміна та розірвання
Зміна договору купівлі-продажу нерухомого майна або його розірвання здійснюється за згодою сторін шляхом укладення додаткової угоди до договору. Вона має бути укладена письмово, засвідчена та зареєстрована у нотаріуса.
 

 
* З 01 січня 2013 р.  набирає чинності Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», згідно з яким всі об’єкти нерухомості повинні бути зареєстровані в новому Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Така реєстрація повинна бути здійснена до укладення договору, яким відчужується нерухоме майно.
 
Тому перед укладенням договору необхідно звернутися до Державної реєстраційної служби, працівники якої діють у складі територіальних управлінь Міністерства юстиції України, або до державного чи приватного нотаріуса, щоб зареєструвати право власності на об’єкт за старим власником, а потім укладати договір. Детальну інформацію про реєстрацію об’єктів нерухомості за новим законом можна отримати на сайті Державної реєстраційної служби.
Контакти Допомога