Договір зберігання на товарному складі

Всі договори

Кому підійде договір:

  • Підійде тим, хто збирається надавати послуги зберігання на товарному складі або скористатися такими послугами.
  • Стороною, яка передає майно (товар) на зберігання, може бути тільки юридична особа.
  • Для забезпечення збереження товару в дорозі (при транспортуванні) використовуйте договір охорони вантажу при транспортуванні.
Автор: Эдуард Волобоев, юрист компании SmartDoc

Поняття і предмет
Договір зберігання на товарному складі - це угода, згідно з якою одна сторона передає на зберігання товар, а друга сторона зобов'язується зберігати цей товар і повернути його у повній цілості в обумовлений строк.
Передати на зберігання можна практично будь-який товар -  річ,  визначену індивідуальними ознаками (персидський килим ручної роботи, настінні годинники, картина і т. д.) або ж родовими (борошно, цукор, гречка і т. д.). Водночас є речі, які не передаються на зберігання, наприклад, цінні папери, гроші, нерухомість і т.ін. Зберігання такого майна оформляється іншими видами договорів.
 
Сторони
Сторона договору зберігання, яка передає товар на зберігання, називається Поклажодавець, а сторона, яка приймає і зберігає товар - Зберігач (Зберігач може також вказуватися в договорі як Товарний склад).
Згідно з нормами чинного законодавства Зберігачем може бути тільки юридична особа, яка зберігає товар та надає послуги, пов'язані зі зберіганням, на основі підприємницької діяльності.
Тоді як Поклажодавцем може бути фізична особа, фізична особа - підприємець, юридична особа.
 
Істотні умови договору (які обов'язково потрібно включити)
Закон вимагає обов'язково належним чином ідентифікувати товар, переданий на зберігання (предмет договору).
Якщо майно не можна ідентифікувати (борошно, цукор, гречка та ін), то потрібно вказати його ознаки (характеристики) - сорт, клас, масу, обсяг, щільність, зв'язність та ін.
Також необхідно передбачити строк дії договору та розмір оплати за надані послуги зі зберігання товару.
 
Форма договору
Договір зберігання слід укладати в письмовій формі. Вважається, що сторони уклали договір зберігання в письмовій формі, якщо прийняття товару на зберігання підтверджено відповідним складським документом.
 
Норми права
Відносини, що виникають за договором зберігання, регулюються Законом України «Про сертифіковані товарні склади та прості і подвійні складські свідоцтва», Цивільним кодексом України, а також Господарським кодексом України, якщо Поклажодавцем є юридична особа чи фізична особа - підприємець.
 
Укладення договору
Договір вважається укладеним з моменту його підписання за наявності в ньому всіх істотних умов або з моменту видачі Зберігачем відповідного складського документа, що підтверджує прийняття товару на зберігання.
 
Зміна і розірвання договору
Зміна договору або його розірвання здійснюється за згодою сторін шляхом укладення додаткової письмової угоди.
Контакти Допомога