Попередній договір оренди житлової нерухомості

Всі договори

Кому підійде договір:

  • Підійде тим, хто збирається в майбутньому орендувати або здати в оренду житлову нерухомість (квартиру, кімнату тощо).
  • В договорі містяться додаткові гарантії, що в майбутньому такий договір оренди буде обов'язково укладений.
  • Для передачі (прийому) житлової нерухомості в оренду безпосередньо використовуйте договір оренди житлового приміщення.
Автор: Эдуард Волобоев, юрист компании SmartDoc

Поняття і предмет
Попередній договір оренди нерухомості - це угода сторін, які зобов'язуються протягом певного строку в майбутньому укласти договір оренди нерухомості  на умовах, встановлених попереднім договором.
Предмет договору - зобов'язання сторін укласти в майбутньому договір оренди житлової нерухомості (квартири, кімнати, житлового будинку, дачі і т. д.)
 
Сторони
Укласти угоду фізична можуть фізичні особи, юридичні особи, фізичні особи - підприємці.
Сторона, яка зобов'язується за основним договором передати нерухомість в оренду, іменується Орендодавець, а та, що приймає, - Орендар.
Договір оренди майна, який сторони зобов'язуються укласти в попередньому договорі, іменується Основний договір.
 
Істотні умови договору
Якщо однією із сторін попереднього договору є фізична особа, то в такому договорі сторони можуть вказати істотні умови для Основного договору, такі як ідентифікуюча інформація про нерухомість, яка передається в оренду.
Якщо істотні умови Основного договору не визначені в попередньому договорі, вони погоджуються в порядку, встановленому попереднім договором (абз.3 ч.1 ст.635 ЦКУ).
 
Якщо попередній договір укладається між суб'єктами господарювання (фізичними особами - підприємцями та/або юридичними особами), то в такому договорі, згідно з ч.2 ст.182, ч.1 ст.284 ГКУ, необхідно передбачити наступні умови для Основного договору:
  • склад і вартість нерухомості з урахуванням її індексації;
  • термін, на який укладається Основний договір оренди;
  • орендну плату з урахуванням її індексації;
  • порядок використання амортизаційних відрахувань;
  • відновлення орендованої нерухомості та умови її повернення або викупу.
 
Форма договору
Попередній договір укладається в формі, яка встановлена для Основного договору.
 
Норми права
Відносини, що виникають за попереднім договором, регулюються Цивільним кодексом України, а якщо договір укладено між юридичними особами та/або фізичними особами - підприємцями - також і Господарським кодексом України.
 
Укладення договору
Договір вважається укладеним з моменту його підписання, якщо в ньому прописані всі істотні умови (див. "Істотні умови договору"). Якщо сторони вирішили нотаріально посвідчити попередній договір, або термін Основного договору є 3 і більше років, то попередній договір вважається укладеним з моменту нотаріального посвідчення.
 
Зміна та розірвання
Зміна договору або його розірвання здійснюється за згодою сторін шляхом укладення додаткової угоди до договору. Вона повинна бути укладеною в тій самій формі, що й попередній договір (проста письмова або нотаріально завірена — див. "Укладення договору").
Зобов'язання укласти Основний договір, передбачене попереднім договором, припиняється, якщо до закінчення терміну, в який сторони мають укласти Основний договір, одна із сторін не направить проект такого договору другій стороні.
Контакти Допомога