Договір позики грошових коштів (грошей)

Всі договори

Кому підійде договір:

  • Підійде тим, хто збирається дати або взяти в борг гроші.
  • Для безкоштовної передачі грошей використовуйте договір дарування грошей.
Автор: Эдуард Волобоев, юрист компании SmartDoc

Поняття і предмет
За договором позики грошових коштів (грошей) одна сторона передає у власність другій гроші, а друга сторона зобов'язується повернути таку ж суму грошей.
 
Сторони
Укласти таку угоду можуть як фізичні особи, так і фізичні особи - підприємці, юридичні особи.
Особа, яка передає гроші, називається Позикодавець, а та, що отримує – Позичальник.
Позикодавцем може виступити тільки власник коштів, а інші особи можуть це зробити лише з його офіційного дозволу (наприклад, довіреність, договір доручення, письмовий дозвіл).
 
Істотні умови договору (які обов'язково потрібно включити в договір)
  • суму та валюту грошей;
  • строк позики;
  • чи виплачуються відсотки за користування сумою позики (в якому розмірі і порядку).
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ в листі №10-1390/0/4-12 від 27.09.2012 р. підтвердив право фізичних осіб, фізичних осіб - підприємців, юридичних осіб, які не є фінансовими установами, надавати кошти під відсоток. 
 
Форма договору
Договір позики може укладатись усно між фізичними особами та/або фізичними особами - підприємцями на суму не більше 170 грн і якщо він не пов'язаний з підприємницькою діяльністю, в іншому випадку договір має бути укладено у письмовій формі. Якщо Позикодавцем є юридична особа, договір позики також укладається у письмовій формі незалежно від його суми.
 
Норми права
Відносини, що виникають за договором позики, регулюються Цивільним кодексом України, а якщо договір укладено між юридичними особами та/або фізичними особами - підприємцями – також Господарським кодексом України.
 
Укладення договору
Договір вважається укладеним з моменту його підписання, якщо в договорі прописані  всі істотні умови договору (див. “Істотні умови договору”). Договір набирає чинності з моменту його укладення.
 
Зміна та розірвання договору
Зміна договору або його розірвання відбувається за допомогою укладення додаткової угоди до договору. Вона має бути укладена в тій самій формі, що й договір позики (усна чи письмова — див. “Форма договору”).
Контакти Допомога