Договір позички житлового будинку
Всі договориКому підійде договір:
-
Підійде тим, хто збирається передати або прийняти у безкоштовне користування житловий будинок.
-
Для передачі будинку в платне користування використовуйте договір оренди будинку.
Автор: Эдуард Волобоев, юрист компании SmartDoc
Поняття і предмет
Договір позички житлового будинку – це угода про безоплатну передачу житлового будинку в користування на певний строк. По завершенні строку позички житловий будинок повертається власнику.
Предметом договору є житловий будинок.
Предметом договору є житловий будинок.
Сторони
Укласти таку угоду можуть фізичні особи, фізичні особи - підприємці, юридичні особи.
Юридична особа, яка здійснює підприємницьку діяльність, не може передавати житловий будинок у безоплатне користування особі, яка є її засновником (учасником), керівником (членом органу управління або контролю).
Особа, яка передає житловий будинок в користування, називається Позичкодавець, а та, яка приймає – Користувач. Позичкодавцем може виступити тільки власник житлового будинку, а інші особи - лише за його офіційним дозволом (наприклад, довіреність, договір доручення, письмовий дозвіл).
Істотні умови договору (які обов'язково потрібно включити)
У договорі позички обов'язково потрібно вказати ідентифікаційну інформацію про житловий будинок, який передається. Також бажано вказати термін договору.
Якщо договір позички укладається між юридичними особами та/або фізичними особами - підприємцями, то необхідно обов'язково визначити в договорі термін позички.
Якщо договір позички укладається між юридичними особами та/або фізичними особами - підприємцями, то необхідно обов'язково визначити в договорі термін позички.
Форма договору
Договір позички житлового будинку укладається у письмовій формі.
Норми права
Відносини, що виникають за договором позички, регулюються Цивільним кодексом України, зокрема, главою 60 та главою 58 (окрім положень про відплатність договору), а також:
- якщо договір укладено між юридичними особами та/або фізичними особами - підприємцями – Господарським кодексом України;
- Житловим кодексом УРСР.
Укладення договору
Договір набирає чинності (вважається укладеним) з моменту його підписаня, якщо в договорі прописані всі істотні умови договору.
Зміна та розірвання
Зміна договору здійснюється за згодою сторін, тобто шляхом укладення додаткової письмової угоди до договору.Позичкодавець має право вимагати розірвання договору і повернення речі у разі, якщо:
- у зв'язку з непередбаченими обставинами житловий будинок став потрібен йому самому;
- користування житловим будинком не відповідає його призначенню та умовам договору;
- житловий будинок самочинно переданий у користування іншій особі;
- у результаті недбалого поводження з житловим будинком він може бути знищений або пошкоджений.