Договір позички гаража

Всі договори

Кому підійде договір:

  • Підійде тим, хто збирається передати або прийняти у безкоштовне користування гараж.
  • Договір потрібно посвідчити в нотаріуса, якщо гараж передається на три роки і довше.
  • Для передачі гаража в платне користування використовуйте договір оренди гаража.
Автор: Эдуард Волобоев, юрист компании SmartDoc

Поняття і предмет
Договір позички гаража – це угода про безоплатну передачу гаража в користування на певний строк. По завершенні строку позички гараж повертається власнику.
Предметом договору позички є гараж.
 
Сторони
Укласти таку угоду можуть фізичні особи, фізичні особи - підприємці, юридичні особи.
Юридична особа, яка здійснює підприємницьку діяльність, не може передавати гараж у безоплатне користування особі, яка є її засновником (учасником), керівником (членом органу управління або контролю).
Особа, яка передає гараж в користування, називається Позичкодавець, а та, яка приймає – Користувач. Позичкодавцем може виступити тільки власник гаража, а інші особи - лише за його офіційним дозволом (наприклад, довіреність, договір доручення, письмовий дозвіл).
 
Істотні умови договору (які обов'язково потрібно включити)
У договорі позички обов'язково потрібно вказати ідентифікаційну інформацію про гараж, який передається. Також бажано вказати термін договору. Якщо договір позички укладається між юридичними особами та/або фізичними особами - підприємцями, то необхідно обов'язково визначити в договорі термін позички.
 
Форма договору
Договір позички гаража укладається у письмовій формі, а якщо строк договору становить 3 і більше років, такий договір підлягає нотаріальному посвідченню, а право користування - реєстрації в Державній реєстраційній службі або у нотаріуса.
 
Норми права
Відносини, що виникають за договором позички, регулюються Цивільним кодексом України, зокрема, главою 60 та главою 58 (окрім положень про відплатність договору), а якщо договір укладено між юридичними особами та/або фізичними особами - підприємцями – Господарським кодексом України.
 
Укладення договору
Договір набирає чинності (є укладеним) з моменту його підписаня, якщо в ньому прописані всі істотні умови, але є і винятки:
  • лише з моменту нотаріального посвідчення набирає чинності договір позички гаража, укладений на три і більше років. Право користування гаражем підлягає державній реєстрації.
 
Зміна та розірвання
Зміна договору здійснюється за згодою сторін шляхом укладення додаткової угоди. Вона має бути укладена в тій самій формі, що й договір позички (проста письмова, нотаріальна — див. “Форма договору”).
Позичкодавець має право вимагати розірвання договору і повернення гаража у разі, якщо:
  • у зв'язку з непередбаченими обставинами гараж став потрібен йому самому;
  • користування гаражем не відповідає його призначенню та умовам договору;
  • гараж самочинно передано в користування іншій особі;
  • у результаті недбалого поводження з гаражем він може бути знищений або пошкоджений.
Якщо Позичкодавець не виконує обов'язку передати гараж у користування, Користувач має право вимагати розірвання договору  та відшкодування завданих збитків.
Контакти Допомога